Open Procurement Albania

Loti 2 - Projekt preventiv zbatimi për rikontruksionin e një magazine për depo farmacie për spitalin dhe rikonstruksionin e farmacisë

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Spitali Rajonal Vlorë
Institucion Kontraktues Spitali Rajonal Vlorë
Objekti i Tenderit Loti 2 - Projekt preventiv zbatimi për rikontruksionin e një magazine për depo farmacie për spitalin dhe rikonstruksionin e farmacisë- Burimi i financimit - Buxheti i Shtetit
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 916 667,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 15-02-2016
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 22-02-2016
Data e mbajtjes se tenderit 22-02-2016
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues Palma Construction SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Palma Costruction SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 689 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 29-02-2016
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 826 800,00
  Data e lidhjes se kontrates 15-03-2016
  Kohezgjatja e kontrates 31-12-2016
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.6 - Dt.15-02-2016
  Shpallja e Fituesit Nr.10 - Dt.15-03-2016
  Lidhja e Kontrates Nr.11 - Dt.21-03-2016

  MBESHTETES


  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.