Open Procurement Albania

Rikonstruksion i pjesshëm i Spitalit Mat (SALLA E MADHE)

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shërbimit Spitalor Mat
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shërbimit Spitalor Mat
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i pjesshëm i Spitalit Mat (SALLA E MADHE) - financuar nga Buxheti i shtetit
Nr. Reference REF-09835-04-27-2017
Vlera / Fondi Limit 1 618 497,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 28-04-2017
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 09-05-2017
Data e mbajtjes se tenderit 09-05-2017
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues KTHELLA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Kthella SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 599 566,00
  Data e shpalljes se fituesit 19-05-2017
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1 919 479,00
  Data e lidhjes se kontrates 01-06-2017
  Kohezgjatja e kontrates 3 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa dhe s'kualifikime
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Kthella SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Kthella SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Kthella SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Kthella SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit të kontratës
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit të fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.24 - Dt.19-06-2017

  MBESHTETES


  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.