Open Procurement Albania

Loti II: Shërbimi privat i sigurisë fizike për një periudhë 3 vjeçare, për N/Stacionin Tirana 1, N/Stacionin Tirana 2, N/Stacionin Sharrë, N/Stacionin Rrashbull, NJMT, Zyrat Qëndrore OST sh.a., N/Stacionin Elbasan 1, N/Stacionin Elbasan 2, Magazina Elbasan, N/Stacionin Zemblak, N/Stacionin Fier, N/Stacionin Babicë dhe Magazina Kuçovë.

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Autoritet Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Objekti i Tenderit Loti II: Shërbimi privat i sigurisë fizike për një periudhë 3 vjeçare, për N/Stacionin Tirana 1, N/Stacionin Tirana 2, N/Stacionin Sharrë, N/Stacionin Rrashbull, NJMT, Zyrat Qëndrore OST sh.a., N/Stacionin Elbasan 1, N/Stacionin Elbasan 2, Magazina Elbasan, N/Stacionin Zemblak, N/Stacionin Fier, N/Stacionin Babicë dhe Magazina Kuçovë.
Nr. Reference REF-25669-04-19-2022
Vlera / Fondi Limit 297 425 872,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 20-04-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 20-05-2022
Data e mbajtjes se tenderit 20-05-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. “Aulona-Pol-1” sh.p.k
2. “Flena RB” sh.p.k & “Myrto Security” sh.p.k & “Ro.Gat Security” sh.p.k & “Vrana Security Group” sh.p.k & “Vaso Security” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “Flena RB” sh.p.k -“Myrto Security” sh.p.k -“Ro.Gat Security” sh.p.k -“Vrana Security Group” sh.p.k -“Vaso Security” sh.p.k
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 296 944 780,00
  Data e shpalljes se fituesit 06-06-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 36 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “Aulona-Pol-1” sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk ka përmbushur pikën 1/b të Shtojcës 8.2 të Kritereve të Veçanta të Kualifikimit, pasi sigurimi i ofertës nuk është bërë në vlerën e kërkuara nga AK, por në një vlerë më të vogël.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Myrto Security” sh.p.k viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Myrto Security” sh.p.k viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Myrto Security” sh.p.k viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Myrto Security” sh.p.k viti 2019-2020

  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Vrana Security Group” sh.p.k viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Vrana Security Group” sh.p.k viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Vrana Security Group” sh.p.k viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Vrana Security Group” sh.p.k viti 2019-2020

 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data