Open Procurement Albania

"Blerje matesa 1 dhe 3 fazor"

Institucioni Prokurues Drejtoria Rajonale e OSSH Durres
Autoritet Prokurues Operatori I Sistemit te Shperndarjes (OSSH)
Objekti i Tenderit "Blerje matesa 1 dhe 3 fazor"
Nr. Reference REF-34629-06-28-2022
Vlera / Fondi Limit 149 999 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 01-07-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 21-07-2022
Data e mbajtjes se tenderit 21-07-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1."GSA"sh.p.k
2."LIGUS"sh.p.k
3."Aci Engineering"sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • "GSA"sh.p.k
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 141 679 800,00
  Data e shpalljes se fituesit 13-09-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 170015760
  Data e lidhjes se kontrates 21-11-2022
  Kohezgjatja e kontrates 45 dite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1."Aci Engineering"sh.p.k, per arsye:
  -nuk ka paraqitur mostrat e kerkuara ne daten e hapjes se ofertave.
  -ka ofertuar mbi shumen e fondit limit te shpallur per kete procedure rrjedhimisht KVO-ja nuk vazhdoi me me shqyrtimin e dokumentacionit te mbetur duke e skualifikuar kete operator.

  2."LIGUS"sh.p.k, per arsye:
  - nuk ka paraqitur mostrat e kerkuara ne daten e hapjes se ofertave.
  - nuk ka paraqitur dokumentacion teknik per mallrat e ofruar(Autorizim prodhuesi,katalog,test raporte).
  - nuk ploteson kushtin per furnizimet e ngjashme pasi kontratat e furnizimit te paraqitura ne sistem nuk konsiderohen te ngjashme me mallrat qe kerkohen te furnizohen pasi behet fjale per mallra specifike(matesa energjie),rrejdhimisht per arsyet e mesiperme ky operator skualifikohet.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Procesverbal "Për argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve për kualifikim "

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data