Open Procurement Albania

Blerje Eskavator Krahegjate

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Nderrmarrja Rruga Durres
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrës
Objekti i Tenderit Blerje Eskavator Krahegjate
Nr. Reference REF-41388-09-12-2022
Vlera / Fondi Limit 33 330 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 13-09-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 29-09-2022
Data e mbajtjes se tenderit 29-09-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. LEXALKO dhe HYDROPOWER SHPK
2. ANTIGONE RENTALS shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ANTIGONE RENTALS shpk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 31 490 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 22-11-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 37788000
  Data e lidhjes se kontrates 12-12-2022
  Kohezgjatja e kontrates 90 dite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomike i meposhtem:
  1. 2. LEXALKO dhe HYDROPOWER SHPK, per arsye:
  -nuk ka permbushur kriteret per kualifikim te percaktuara ne dokumentet e tenderit: -Nuk plotesjone specifikimet e pergjithshme sipas shtojces nr.5, ato deklarohen me shtojcen nr.8 por bien ndesh me specifikimet ne katalogun e paraqitur nga bashkimi i operatoreve per Eskavatorin SANY SY305SL, perkatesisht:
  Forca germuese e koves jo me pak se 200kn, ne katalog eshte 87 kn
  Forca germuese e krahut jo me pak se 150kn, ne katalog eshte 67 kn
  Kapaciteti mbajtes i koves jo me pak se 0.75m3 , ne katalog eshte 0.7 m3
  -Nuk plotesojne piken 2.3.5 kapaciteti, pasi ka autorizim nga SANY Itali vetem per shitje pjese kembimi, servis per eskavatoret SANY dhe jo per tregtim (shtije) eskavatoresh.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit Buletini Nr. 167 datë 5 Dhjetor 2022
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 176 datë 27 Dhjetor 2022
  Procesverbal "Për argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve për kualifikim"

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data