Open Procurement Albania

Ndertim i shpatullave dhe kollonave (pilave) bashke segmentet rakorduese me rrugen gjeroven, Berat

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Berat
Institucioni Prokurues Bashkia Berat
Objekti i Tenderit Ndertim i shpatullave dhe kollonave (pilave) bashke segmentet rakorduese me rrugen gjeroven, Berat
Nr. Reference REF-46577-10-19-2022
Vlera / Fondi Limit 8 331 410,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 20-10-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 31-10-2022
Data e mbajtjes se tenderit 31-10-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. Fled shpk
2. RRODHE- CONSTRUCTION SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • RRODHE- CONSTRUCTION SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 7 804 200
  Data e shpalljes se fituesit 15-11-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 9365040
  Data e lidhjes se kontrates 01-12-2022
  Kohezgjatja e kontrates 2 muaj (sipas grafikut te punimeve)
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Eshte skualifikuar operatori ekonomike i meposhtem:
  1.Fled shpk, per arsye:
  -Bazuar ne dokumentacionin e paraqitur dhe sipas shtojces 8 te vetedekalarimit operatori ekonomik mungojne:
  -Ne piken 2.3.5 te DST operatori ekonomik nuk ploteson 4 Puntor lartesie kjo pasi si Ing. Ndertimit ka paraqitur si drejtues teknik ne license dhe punetor lartesie.
  Punonjesi E.Demo eshte paraqitur si karpentier dhe si punetor lartesie.
  nuk ka paraqitur kontrata e punes, per punonjesin K.Marra paraqitur si punetor lartesie
  nuk ka paraqitur deshmi kualifikimi ose ekuivalente sipas kerkesave ne kriteret e vecanta per kualifikim, per teknikun e ndertimit te paraqitur nga operatori ekonomik
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 170 datë 12 Dhjetor 2022

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data