Open Procurement Albania

Rivenie ne funksion te sistemit te rrugeve auto-rurale te demtuara, si pasoje e shirave te shumte te dates 16.09.2022 deri me daten 17.096.2022, ne teritorin e Bashkise Fushe-Arrez

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Fushë-Arrëz
Institucioni Prokurues Bashkia Fushe Arrez
Objekti i Tenderit Rivenie ne funksion te sistemit te rrugeve auto-rurale te demtuara, si pasoje e shirave te shumte te dates 16.09.2022 deri me daten 17.096.2022, ne teritorin e Bashkise Fushe-Arrez
Nr. Reference REF-49272-11-09-2022
Vlera / Fondi Limit 1 499 980,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 10-11-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 23-11-2022
Data e mbajtjes se tenderit 23-11-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1.“DOÇI 2020
2.“KADIA"
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “DOÇI 2020” Sh.p.k
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 495 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 24-11-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1495000
  Data e lidhjes se kontrates 13-12-2022
  Kohezgjatja e kontrates 15 Dite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomike i meposhtem:
  1.KADIA Sh.p.k, per arsye:
  - nuk ka paraqitur vertetimin se ka shlyer taksen dhe tarifat vendore per vitin 2021, kerkuar ne DST, pika 2 Kriteret e Vecanta te Kualifikimit, pika 2.2.1,
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Qeverisja Vendore Fushë-Arrëz REF-49272-11-09-2022
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 173 datë 19 Dhjetor 2022
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data