Open Procurement Albania

Sherbim Pastrimi dhe Largimi i Mbetjeve Urbane te Qytetit Kruje

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Krujë
Institucioni Prokurues Bashkia Kruje
Objekti i Tenderit Sherbim Pastrimi dhe Largimi i Mbetjeve Urbane te Qytetit Kruje
Nr. Reference REF-71329-06-01-2023
Vlera / Fondi Limit 21 286 348,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 02-06-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 19-06-2023
Data e mbajtjes se tenderit 19-06-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. ‘’DIEN’’ sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ‘’DIEN’’ sh.p.k
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 21 249 132,00
  Data e shpalljes se fituesit 30-06-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 25498958
  Data e lidhjes se kontrates 06-07-2023
  Kohezgjatja e kontrates Kontratat do te jepen brenda periudhës, nga momenti i lidhjes se Marrëveshjes Kuader me Operatorët ekonomikë të sukseshëm, per nje afat deri ne 12 (dymbedhjete) muaj nga data e nenshkrimit te marreveshjes kuader.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Qeverisja Vendore Krujë REF-71329-06-01-2023
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Relacion Konstruktiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 62 datë 17 Korrik 2023
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Tabela e Rrugeve
  Tabela e Rrugeve per tu fshire me Autofshese
  Norma e Gjenerimit
  Inventari i Konteniereve

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data