Open Procurement Albania

Dhenie me Koncesion/PPP te Projektit te Rruges Milot - Balldre

Autoritet Prokurues Ministria e Infrastruktures dhe Energjise
Objekti i Kontratės Objekti kryesor i kėsaj procedure ėshtė dhėnia me konēesion /PPP “Pėr projektimin, ndėrtimin dhe mirėmbajtjen e Segmentit Rrugor Milot–Balldre”, sipas parimit tė “Projektit me Ēelsa nė dorė”. Kushtet thelbėsore tė kėsaj procedure pėrfshijnė por pa u kufizuar kushtet e mėposhtme:
Objekti i kontrates se koncesionit/PPP:“Ndėrtimi dhe Mirėmbajtja e Segmentit Rrugor Milot–Balldre”
Kohėzgjatja e kontratės sė koncesionit/PPP: 13 vjet
Aktivitetet pėr t’u kryer nga koncesionari:: “Projektimi, Ndėrtimi dhe Mirėmbajtja e Aksit Rrugor Milot–Balldre” sipas standardeve tė miratuara nga Autoriteti Kontraktues.
Burimet e tė ardhurave tė Koncesionarit: njė pagesė disponueshmėrie vjetore e pagueshme nga Autoriteti Kontraktues pėr Koncesionarin, niveli i sė cilės do tė pėrcaktohet nė ofertėn e paraqitur nga konkurentėt.
Pagesa e pare e kestit do te kryehet nga Autoriteti Kontraktues, kur Koncesionari te kete kryer jo me pak se 25% te punimeve.
Legjislacioni i zbatueshėm: Kontrata e Koncesionit do tė rregullohet nga legjislacioni nė fuqi i Republikės sė Shqipėrisė.
Ka pasur njė propozim tė pakėrkuar me analizat teknike ekonomike dhe financiare nga shoqėria "A.N.K shpk", ku me anė tė Vendimit Nr. 387, datė 27.6.2018 tė Kėshillit tė Ministrave, i ėshtė dhėnė bonusi prej 8.5 % tė pikėve.
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i konēesionit Njoftuar Fituesi
Kompania Konēesionare
 • Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 14-09-2018
  Data e mbajtjes sė konēesionit 14-09-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues 1.“A.N.K” shpk
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • J92408001N
 • A. N. K.
 • Kosto konēesionare 161,500,000.00
  Kohėzgjatja e konēesionit(vjet) 13
  Data e shpalljes sė konēesionit 23-07-2018
  Oferta fituese Lekė pa TVSH 161,500,000
  Data e shpalljes sė fituesit 09-10-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Ankesa Ankesa nuk ka
  Arsyeja e Anulimit
  Buletini i Prokurimeve Publike
  Akte/Marrėveshje Konēesionare

  Njoftimi i kontrates
  Dokumentat e Procedures Konkuruese
  Raport Teknik
  Planimetria e Pergjithshme
  Profili gjatesor
  VKM per Miratimin e Bonusit te shoqėrisė “A.N.K”
  Fitues Koncesion/PPP te Projektit te Rruges Milot - Balldre

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data