Open Procurement Albania

Dhenie me Koncesion/PPP per rehabilitimin dhe venien ne pune te Termocentralit te Vlores dhe te ndertimit te tubacionit Fier-Vlore te furnizimit me gaz te TEC-it.

Autoritet Prokurues Ministria e Infrastruktures dhe Energjise
Objekti i Kontratės Dhenie me Koncesion/PPP per rehabilitimin dhe venien ne pune te
Termocentralit te Vlores dhe te ndertimit te tubacionit Fier-Vlore te furnizimit me gaz te TEC-it.

Pėrshkrim i shkurtėr i koncensionit/kontratės sė partneritetit privat-publik:

Ministria e Infrastrukturės dhe Energjisė ka vendosur tė implementojė projektin e rehabilitimit dhe tė operimit tė Termocentralit tė Vlorės, pėrfshirė mundėsisht njė degėzim tė tubacionit tė gazit Fier-Vlorė. Pėrzgjedhja e Ofertuesit Fitues do tė bėhet bazuar nė njė proēedurė tė hapur konkurrimi, sipas kritereve specifike tė kualifikimit dhe vlerėsimit qė ndodhen nė kėtė dokument. Kohėzgjatja e kontratės konēesionare/PPP ėshtė 20 vjet, duke filluar nga momenti i rehabilitimit, operimit tė TEC-it dhe pasi tė jetė siguruar furnizimi me gaz i TEC-it tė Vlorės. Burimi i financimit: Kompani private tregtare / Kapital privat.
Vlera e parashikuar e projektit sipas studimit tė fizibilitetit ėshtė 58,719,958 Euro.
Vendndodhja e objektit tė kontratės: Termocentrali i Vlorės (TEC) ndodhet nė bregun e detit Adriatik, 6 km nga qyteti i Vlorės (Shqipėri).
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i konēesionit Shpallur Procedura
Kompania Konēesionare
 • Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 28-02-2019
  Data e mbajtjes sė konēesionit 28-02-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Kosto konēesionare 7,246,630,000.00
  Kohėzgjatja e konēesionit(vjet) 20 vite
  Data e shpalljes sė konēesionit 31-12-2018
  Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Buletini i Prokurimeve Publike
  Akte/Marrėveshje Konēesionare

  Njoftimi i Kontrates
  Dokumentat e Koncesionit
  Njoftimi i Kontrates 1

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data