Open Procurement Albania

Dhenia me koncesion e ndertimit e administrimit te impjantit te trajtimit tė mbetjeve urbane tė Qarkut Fier dhe prodhim energjie

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Fier
Objekti i Kontratės Objekti i kontratės:
Dhėnia me koncesion e Ndėrtimit dhe Administrimit tė Impiantit tė Trajtimit tė Mbetjeve Urbane. Autoriteti Kontraktues, nėpėrmjet kėsaj kontrate dhe nė pėrputhje me kushtet e saj, i jep Koncesionarit tė drejtėn pėr
• Financimin, Projektimin, Ndėrtimin dhe Vėnien nė Punė tė Impiantit;
• Administrimin; Menaxhimin e Mbetjeve tė Ngurta Urbane jo te Rrezikshme;
• Mirėmbajtjes se landfill-it;
• Grumbullimit dhe pėrdorimit tė mbetjeve pėr prodhimin e energjisė elektrike dhe
• Transferimi ne fund te periudhės koncesionare tė impiantit tė incenerimit nga Koncesionari tek Autoriteti Kontraktues.
Rregullimi i marrėdhėnieve: mes Autoritetit Kontraktuese dhe koncensionarit lidhet me:
• marrjen nė dorėzim tė terreneve mbi tė cilat do tė ngrihet impianti dhe transferimin nė pėrfundim tė koncesionit, tek Autoriteti Kontraktues;
• kryerjen e punimeve pėr pėrgatitjen dhe vėnien nė siguri tė zonės sė kantierit pėr fazat e mėtejshme tė realizimit tė veprės; • realizimin e gjithė punimeve tė nevojshme pėr depozitimin e mbetjeve jo te rrezikshme tė ardhura nga tė gjithė bashkitė qė bėjnė pjesė nė Qarkun e Fierit;
• operimin e impiantit pėr 6 (gjashtė) vjet;
Vendndodhja e objektit tė kontratės: Zona ku do tė kryhet ndėrtimi pėrfaqėson fundin e shpatit tė fshatit Portėz. Ajo ėshtė me reliev tė rrafshėt me diferencė tė vogėl kuotash. Lartėsia e vendit ėshtė variabėl nga 55m nė 75m mbi nivelin e detit. Kordinatat gjeografike janė: 40°41’55” Veri 19°34’09’’ Lindje.
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i konēesionit Njoftuar Fituesi
Data e themelimit tė Kompanisė Konēesionare 03-10-2016
Kompania Konēesionare
 • L62205045F
 • Integrated Technology Waste Treatment Fier
 • Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve
  Data e mbajtjes sė konēesionit 05-09-2016
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • L02302032C
 • Integrated Technology Services - Energy 2 SRL
 • Kosto konēesionare
  Kohėzgjatja e konēesionit(vjet) 6
  Data e shpalljes sė konēesionit 13-07-2016
  Oferta fituese Lekė pa TVSH 3,763,850,000
  Data e shpalljes sė fituesit 15-09-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Buletini i Prokurimeve Publike
  Akte/Marrėveshje Konēesionare

  Draft Kontrata

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data