Open Procurement Albania

Ndėrtim shkolla 9 vjeēare, Lagjja Frutikulturė, Kamėz

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kamėz
Institucioni Prokurues Bashkia Kamez
Objekti i Tenderit Ndėrtim shkolla 9 vjeēare, Lagjja Frutikulturė Kamėz
Nr. Reference REF-75421-06-19-2018
Vlera / Fondi Limit 161 559 675,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 20-06-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-07-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 20-07-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues 4 A-M SHPK
Curri SHPK
ED - Konstruksion SHPK
ELDA -VL SHPK
GJIKURIA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • 4 A -M SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 159 938 430,00
  Data e shpalljes sė fituesit 15-08-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 191926116
  Data e lidhjes sė kontratės 12-09-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 242 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Operatore te skualifikuar:
  1. ” Curri”shpk, Vlera 141,400,397.5 lekė pa tvsh
  a. Nuk ka paraqitur analize cmimi .
  b. Nuk ka paraqitur Vertetim per numrin e punonjesve per periudhen Janar 2018-Qershor 2018, si dhe Formularet e deklarimit te pagesave per sigurimet shoqerore dhe shendetesore per periudhen Janar 2018-Qershor 2018, duke mospermbushur pjeserisht kerkesen 4 pika a dhe b te kritereve te vecanta per kualifikim.
  c. Nuk permbush kerkesen 5 te kritereve te vecanta per kualifikim.
  2. ” ED - Konstruksion” Shpk, Vlera: 161,377,262 lekė pa tvsh.
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  Nuk ka paraqitur dokumentacionin perkates sipas kerkesave te DST.
  3. ” ELDA -VL” shpk,
  Nuk ka paraqitur vlere oferte ekonomike.
  4. ” GJIKURIA” Shpk, Vlera: 161,493.068 lekė pa tvsh.
  Nuk ka paraqitur dokumentacionin perkates sipas kerkesave te DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.33 - DT.20-08-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.37 - Dt.17-09-2018

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data