Open Procurement Albania

Blerje materiale kancelarike

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Peqin
Institucioni Prokurues Bashkia Peqin
Objekti i Tenderit Blerje materiale kancelarike
Nr. Reference REF-80170-07-21-2018
Vlera / Fondi Limit 1 100 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 23-07-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 03-08-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 03-08-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues Sinani Trading SHPK
ADASTRA SHPK
Infosoft Office SHPK
Rozeta Xhoni
J.Paja
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Sinani Trading  SHPK ( ish M B KURTI shpk)
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 097 500,00
  Data e shpalljes sė fituesit 16-11-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 10 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Eshte paraqitur ankesa pranė KPP nga operatori ekonomik ADASTRA SHPK.
  Ka marre pergjigje me vendim te K.P.P-se nr.737/2018 date 31.10.2018 ne te cilin nuk eshte pranur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. J.Paja
  • Operatori ekonomik nuk ka paraqitur mostrat e mallit objekt prokurimi .
  •Ky fakt ka krijuar kėshtu bindjen qė operatori ekonomik nuk i disponon kėto mallra sipas kritereve dhe specifikimeve tė vendosura nga autoriteti kontraktor , nė mėnyrė qė tė krijojė sigurinė pėr realizimin nė kohė e me sukses tė kontratės .
  •Ky skualifikim bazohet dhe ne vendimin nr.737/2018 te komisionit te prokurimit publik i cili ka rrezuar ankesen e operatorit ekonomik per faktin e mosdorezimit te mallrave objekt prokurimi 2. •Operatori ekonomik ka ngarkuar ne SPE dokumenta tenderi ne emer dhe llogari te nje operatori tjeter ekonomik ,por ne llogarine e tij .

  2. Rozeta Xhoni
  •Operatori ekonomik nuk ka paraqitur mostrat e mallit objekt prokurimi .
  •Ky fakt ka krijuar kėshtu bindjen qė operatori ekonomik nuk i disponon kėto mallra sipas kritereve dhe specifikimeve tė vendosura nga autoriteti kontraktor , nė mėnyrė qė tė krijojė sigurinė pėr realizimin nė kohė e me sukses tė kontratės .
  •Ky skualifikim bazohet dhe ne vendimin nr.737/2018 te komisionit te prokurimit publik i cili ka rrezuar ankesen e operatorit ekonomik per faktin e mosdorezimit te mallrave objekt prokurimi 2.

  3. ADASTRA SHPK:
  •Operatori ekonomik nuk ka paraqitur mostrat e mallit objekt prokurimi
  •Ky fakt ka krijuar kėshtu bindjen qė operatori ekonomik nuk i disponon kėto mallra sipas kritereve dhe specifikimeve tė vendosura nga autoriteti kontraktor , nė mėnyrė qė tė krijojė sigurinė pėr realizimin nė kohė e me sukses tė kontratės .
  •Ky skualifikim bazohet dhe ne vendimin nr.737/2018 te komisionit te prokurimit publik i cili ka rrezuar ankesen e operatorit ekonomik per faktin e mosdorezimit te mallrave objekt prokurimi .

  4.INFOSOFT Office SHPK:
  •Operatori ekonomik nuk ka paraqitur mostrat e mallit objekt prokurimi .
  •Ky fakt ka krijuar kėshtu bindjen qė operatori ekonomik nuk i disponon kėto mallra sipas kritereve dhe specifikimeve tė vendosura nga autoriteti kontraktor , nė mėnyrė qė tė krijojė sigurinė pėr realizimin nė kohė e me sukses tė kontratės .
  •Ky skualifikim bazohet dhe ne vendimin nr.737/2018 te komisionit te prokurimit publik i cili ka rrezuar ankesen e operatorit ekonomik per faktin e mosdorezimit te mallrave objekt prokurimi .

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.47 - Dt.26-11-2018
  Lidhja e Kontratės

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data