Open Procurement Albania

Punime Riparimi pėr zyrat e PMNZ dhe kapanon Bashkia Kurbin

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kurbin
Institucioni Prokurues Bashkia Kurbin
Objekti i Tenderit Punime Riparimi pėr zyrat e PMNZ dhe kapanon Bashkia Kurbin
Nr. Reference REF-04787-01-23-2019
Vlera / Fondi Limit 4 542 381,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Njoftim Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 24-01-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 04-02-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 04-02-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues AVDULI SARK SHPK
SHAMO-CONSTRUCTION SHPK
MENI SHPK
2 N SHPK
2Z KONSTRUKSION SHPK
LIQENI VII SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SHAMO CONSTRUCTION SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 858 410,00
  Data e shpalljes sė fituesit 07-03-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 70 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Ka patur operator tė s’ kualifikuar:

  1. Operatori ekonomik “AVDULI” SHPK :
  • Analizat e ēmimeve qė operatori ka paraqitur rezultojnė me gabime dhe me ēmime materialesh bazė mė tė uleta se ēmimet e manualit tė cituar mė lart.
  2. Operatori ekonomik “SARK” Sh.p.k:
  • Operatori ekonomik “SARK” Sh.p.k, nuk plotėson numrin e kėrkuar tė punonjėsve. Sqarojmė se sipas lispagesave qė ka paraqitur pėr tre vitet rezulton se punonjėsit nuk i ka me dit pune tė plotė, pra nuk plotėson numrin e punonjėsve sipas kėrkesave nė DST.
  • Nga verifikimi i dokumentacionit nė sistemin e prokurimit elektronik K.V.O konstatoi se sipas Ekstraktit Historik tė QKB operatori ekonomik ka hapur Nipt sekondar pėr aktivitet nė Tiranė me datė 21.12.2018. Pėrderisa ka nipt sekondar nė Tiranė OE duhet tė silltė pėr vitin 2018 Vėrtetim qė ka shlyer Taksat Vendore ndaj Bashkisė Tiranė. Theksojmė se operatori ekonomik nuk ka sjellė vėrtetim pėr vitin 2018 pėr shlyerjen e taksave vendore ndaj Bashkisė Tiranė.

  3. Operatori ekonomik “2 N” Sh.p.k :
  • Nga verifikimi i dokumentacionit nė sistemin e prokurimit elektronik K.V.O konstatoi se dokumentacioni qė operatori ekonomik ”2 N” ka paraqitur pėr punė tė ngjashme nuk pėrputhet me kėrkesat qė Autoriteti Kontraktor ka kėrkuar nė DST.
  • Operatori ekonomik ka paraqitur pėr Autobot Uji Kontratė Qeraje Nr.715 rep datė 13.09.2018 lidhur me shoqėrinė ”TRIOS” Sha pėr mjetin me targė AA393PN, bashkėlidhur Ēertifikatėn e Pronėsisė sė Mjetit, Leje Qarkullimi, Policė Sigurimi, SGS, foto tė mjetit, por KVO konstatoi se pėr leje transporti ka paraqitur Ēertifikate nr.55 datė 16.02.2017 leshuar nga Ministria e Punėve Publike dhe Telekomunikacionit ”Pėr transort mallrash te rrezikshem lloji Karburant”. Theksojmė se AK ka kerkuar Autobot Uji dhe jo Autobot Nafte siq ka paraqitur operatori ekonomik.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  Punime Riparimi pėr zyrat e PMNZ dhe kapanon Bashkia Kurbin

  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kurbin
  Institucioni Prokurues Bashkia Kurbin
  Objekti i Tenderit Punime Riparimi pėr zyrat e PMNZ dhe kapanon Bashkia Kurbin
  Nr. Reference REF-96854-12-05-2018
  Vlera / Fondi Limit 4 542 381,00
  Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
  Data e Njoftimit tė Tenderit 06-12-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-12-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 17-12-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues 9
  Operatorė Konkurues HYSI – 2F SHPK
  NIKA SHPK
  SARK SHPK
  2 N SHPK
  2Z KONSTRUKSION SHPK
  SARDO SHPK
  INA SHPK
  MENI SHPK
  LIQENI VII SHPK
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • NIKA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3,652,510
  Data e shpalljes sė fituesit 07-01-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 70 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Ka patur operator tė kualifikuar:

  1. Operatori ekonomik “HYSI – 2F” Shpk:
  • Nga verifikimi i dokumentacionit nė sistemin e prokurimit elektronik u konstatua se sipas listpagesave tė punonjėsve formularet E-SIG qė ka paqaqitur pėr vitet 2016, 2017, 2018, operatori ekonomik “HYSI – 2F” Shpk, nuk plotėson numrin e kėrkuar tė punonjėsve.

  2. Operatori ekonomik “SARK” SHPK:
  • Nga verifikimi i dokumentacionit nė sistemin e prokurimit elektronik K.V.O konstatoi se sipas listpagesave tė punonjėsve formularet E-SIG qė ka paqaqitur pėr vitet 2016, 2017, 2018, operatori ekonomik “SARK” Sh.p.k, nuk plotėson numrin e kėrkuar tė punonjėsve.

  3. Operatori ekonomik “2 N” Sh.p.k.:
  • Nuk ka vertetuar pervojen e meparshme per pune te se njejtes natyre.
  Arsyeja e Anulimit Pėr shkak tė problemeve tė lindura gjatė vlerėsimit dhe shkruar gabimisht vlera e ofertės, kjo ka bėrė qė njoftimi tė publikohet disa herė dhe tė shkaktojė probleme tek proēedurat e njoftimit tė operatorėt pėr njoftim fituesi gabimisht ėshtė njoftuar i dyti gjė e cila ligjėrisht nuk ėshtė e pranueshme. Pėr kėtė arsye shihet me vend anullimi i kėsaj proēedure dhe rihedhja e saj pėr tė qėnė sa mė transparent.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.04 - DT.28-01-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data