Open Procurement Albania

Blerje materiale higjeno-sanitare per vitin 2019

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Librazhd
Institucioni Prokurues Bashkia Librazhd
Objekti i Tenderit Blerje materiale higjeno-sanitare per vitin 2019
Nr. Reference REF-04071-01-16-2019
Vlera / Fondi Limit 1 266 609,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 17-01-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 28-01-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 28-01-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues ANBIM SHPK
EURO MEGA 2010
MURATI D
ATLANTIK 3
Irdi Gega
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Irdi Gega
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 5 282.9 leke per njesi.
  Data e shpalljes sė fituesit 07-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1428724
  Data e lidhjes sė kontratės 13-05-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ankesa eshte paraqitur prane Autoritetit Kontraktor me date 12.02.2019 nga operatori ekonomik “MURATI-D” sh.p.k .
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 14.02.2019.
  Brenda afateve ligjore operatori ekonomik ka ushtruar te drejten e ankimimit prane KPP.
  Vendim i KPP nr.254 , date 30.04.2019.
  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem :

  1. “ANBIM ” shpk:
  Nuk ka arritur te binde me prova dhe fakte, se oferta e tij (anomalisht e ulet) eshte e rregullt ne te gjithe elementet e saj me qellim garantimin e nje kontrate te sukseshme.

  2. “EURO MEGA 2010” shpk :
  • Nuk ka arritur te paraqese dokumentacion te plote per te deshmuar permbushjen e pikes 1, shkronja ē) te kritereve te vecanta te kualifikimit sipas DST.
  • Operatori Ekonomik nuk ka arritur te paraqese dokumentacion te plote dhe te sakte per te deshmuar plotesimin e te gjithe kerkesave per kualifikim sic kerkohen ne shtojca e DT, konkretisht kriteri i vecante nr.2.2.2.
  • Operatori ekonomik nuk ka arritur te deshmoje permbushjen e kriterit e vecante 2.3.2 te DST.

  3. “MURATI-D” shpk , :
  • Nuk krijon besueshmerine e nevojshme per tu shpallur si operator ekonomik i kualifikuar, pasi ne deklaratat dhe shtojcat e paraqitura ne SPE jane vulosur dokumentat ne dy vula te ndryshme.
  • Operatori Ekonomik nuk ka arritur te paraqese dokumentacion te plote dhe te sakte per te deshmuar plotesimin e te gjithe kerkesave per kualifikim sic kerkohen ne shtojca e DT, konkretisht kriteri i vecante nr.2.2.2.
  • Nuk ka arritur te paraqese dokumentacion te plote per te deshmuar permbushjen e pikes 1, shkronja B) te kritereve te vecanta te kualifikimit sipas DST.
  • Per shkak se operatori ekonomik nuk ka arritur te paraqese dokumentacion te plote dhe te sakte sipas shtojces 8 te DT, konkretisht parimin e pergjithshem dhe kriterin se : Tė gjithė dokumentat duhet tė jenė origjinalė ose kopje tė noterizuara tė tyre. Rastet e mos-dorėzimit tė njė dokumenti, ose tė dokumentave tė rreme e tė pasakta, konsiderohen si kushte pėr skualifikim.
  • Nuk ka arritur te paraqese dokumentacion te plote per te deshmuar permbushjen e pikes 1, shkronja d) te kritereve te vecanta te kualifikimit sipas DST.

  4. “ATLANTIK 3” shpk :
  • Nuk ka arritur te paraqese dokumentacion te plote per te deshmuar permbushjen e pikes 1, shkronja ē) te kritereve te vecanta te kualifikimit sipas DST.
  • Nuk ka arritur te paraqese dokumentacion te plote per te deshmuar permbushjen e pikes 1, shkronja d) te kritereve te vecanta te kualifikimit sipas DST.
  • Operatori ekonomik nuk ka arritur te deshmoje permbushjen e kriterit e vecante 2.2.2 te DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.21 - Dt.27-05-2019
  Apelime dhe Vendime tė KPP

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data