Open Procurement Albania

Ndertim i rrjetit te ujesjellesit ne rruget : Pelioni dhe Gentiana,Plazh,Bashkia Durres.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrės
Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres
Objekti i Tenderit Ndertim i rrjetit te ujesjellesit ne rruget : Pelioni dhe Gentiana,Plazh,Bashkia Durres.
Nr. Reference REF-12876-03-08-2019
Vlera / Fondi Limit 4 399 773,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 11-03-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 21-03-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 21-03-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues EURONDERTIM 2000
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EURONDERTIMI 2000
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 394 052,00
  Data e shpalljes sė fituesit 05-04-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 4072862
  Data e lidhjes sė kontratės 23-04-2019
  Kohėzgjatja e kontratės Afati pėr realizimin e punes ėshtė 30 ditė kalendarike duke filluar nga data e neserme e punes nga data e lidhjes sė kontratės.
  Afati i lėvrimit te fondeve do te jete 12 muaj nga perfundimi i realizimit me sukses te kontrates.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr17 - Dt.30-04-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data