Open Procurement Albania

Rikonstruksion i rrugices Kapo Baco ne lagjen Varrosh

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Gjirokastėr
Institucioni Prokurues Bashkia Gjirokaster
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i rrugices Kapo Baco ne lagjen Varrosh
Nr. Reference REF-24087-05-28-2019
Vlera / Fondi Limit 6 355 255,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 29-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 10-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 29-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Sark
Jogi
Rosi
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SARK SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 5 543 940,00
  Data e shpalljes sė fituesit 23-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 6652728
  Data e lidhjes sė kontratės 30-07-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 4 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka patur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. “Rosi” sh.p.k :
  • Nuk ploteson piken 2.f te kritereve te vecanta te kualifikimit dhe me konkretisht nuk ka paraqitur vertetim qe konfirmon shlyerjen e te gjitha detyrimeve te maturuara te energjise elektrike te kontratave me OSHEE. Pasi vertetimi i paraqitur nuk verteton shlyerjen e detyrimeve per muajin Maj i cili duhet te ishte paguar deri ne dt e prokurimit OE
  • Rosi shpk nuk permbush piken 2.d per kapacitetin ligjor pasi nuk ka paraqitur licence te kategorise CZ/4 sikurse eshte kerkuar
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.31 - Dt.05-08-2019

  Rikonstruksion i rrugices Kapo Baco ne lagjen Varrosh

  Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

  • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
  • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Gjirokastėr
  Institucioni Prokurues Bashkia Gjirokaster
  Objekti i Tenderit Rikonstruksion i rrugices Kapo Baco ne lagjen Varrosh
  Nr. Reference REF-15500-03-27-2019
  Vlera / Fondi Limit 6 355 255,00
  Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 28-03-2019
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 09-04-2019
  Data e mbajtjes sė tenderit 09-04-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues 10
  Operatorė Konkurues Bilibashi & “Cogren
  B - 93
  Avduli
  Sardo
  Eral Construction Company
  A & E
  Kevin Construction
  Sark
  Ina
  K.M.K
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • B 93 SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 4 292 314,00
  Data e shpalljes sė fituesit 14-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 4 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. “Bilibashi” sh.p.k & “Cogren” sh.a :
  • OE Bilibashi sh.p.k, pjese e BOE Bilibashi sh.p.k dhe Cogren sh.p.k nuk ploteson piken 2.3 – 2 – a te kapacitetit teknik per piken e licences NP11 A.
  • OE Bilibashi nuk ka paraqitur kopje te certifikuar te bilancit per vitin 2016 te konfirmuara nga autoritetet perkatese sikurse kerkohet ne piken 2.2.a te DST, pasi ajo nuk eshte e vulosur nga tatimet ne secilen flete te saj por vetem ne kapak.
  • OE Bilibashi sh.p.k nuk ploteson piken 2.3 1.a dhe b te kapacitetit teknik per pune te ngjashme pasi ne dokumentacionin e paraqitur per te vertetuar kete pune te kryer me sektorin privat, mungon leja e ndertimit e cila kerkohet ne DST.
  • OE Cogren sh.p.k nuk ka paraqitur kopje te certifikuar te bilancit per vitin 2017 te konfirmuara nga autoritetet perkatese sikurse kerkohet ne piken 2.2.a te DST, pasi ajo nuk eshte e vulosur nga tatimet .
  OE Cogren sh.p.k nuk ka paraqitur vertetim per shlyerjen e taksave locale per vitin 2018 per adresen ne Njesine Administrative Markat te Bashkise Konispol ku ai ka ushtruar aktivitet deri ne dt. 27.03.2018 sipas QKB sikurse kerkohet ne piken 2.2.c te DST
  Arsyeja e Anulimit Pėr shkaqe qė dalin jashtė kontrollit tė autoritetit kontraktor dhe tė paparashikueshme nė kohėn e fillimit tė procedurės sė prokurimit, duke respektuar parimet e barazisė dhe tė transparencės, sipas pėrcaktimit nė rregullat e prokurimit publik.
  Bazuar ne shkresen nr.3860 prot, date 24.05.2019 nga OE B-93 shpk me NIPT J62903508R, I kualifikuari i pari ne kete procedure prokurimi, i cili terhiqet te vazhdoje proceduren e metejshme te lidhje se kontrates.
  Bazuar ne nenin 58 pika 5 te LPP nr.Nr. 9643, datė 20.11.2006 “Per Prokurimin Publik” i ndryshuar, autoriteti kontraktor nuk mund te pėrzgjedhe ofertuesin e renditur i dyti nė listėn e ofertave tė pėrzgjedhura qė kanė mbetur, sepse diferenca ndėrmjet ofertės sė kualifikuar nė vendin e parė dhe tė dytė eshte mė e madhe se 2% ( dy pėrqind) e fondit limit.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.22 - Dt.03-06-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data