Open Procurement Albania

Mbikqyrje per objektin : " Ndertim Ujesjellesi Hotolisht Fshat, Nj.A.Hotolisht dhe fshati Merqize, lagje Spathar, NJ.A.Qender "

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Librazhd
Institucioni Prokurues Bashkia Librazhd
Objekti i Tenderit Mbikqyrje per objektin : " Ndertim Ujesjellesi Hotolisht Fshat, Nj.A.Hotolisht dhe fshati Merqize, lagje Spathar, NJ.A.Qender "
Nr. Reference REF-17897-04-12-2019
Vlera / Fondi Limit 1 204 221,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-04-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 25-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 25-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues GJEOKONSULT& CO
NOVATECH-STUDIO
TOWER
ARABEL STUDIO & HMK Consulting
ZENIT&CO
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Zenit 06 SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 097 620,00
  Data e shpalljes sė fituesit 13-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1317144
  Data e lidhjes sė kontratės 14-05-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 3 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. GJEOKONSULT& CO” shpk:
  • Nuk ka arritur te deshmoje permbushjen e kriterit teknik pika 2.3.2 te DST.

  2. “NOVATECH-STUDIO” shpk:
  • Oferta e paraqitur eshte nen vleren minimale te perllogaritur per kete objekt prokurimi.

  3. TOWER ” :
  Oferta e paraqitur eshte nen vleren minimale te perllogaritur per kete objekt prokurimi.

  4. “ARABEL STUDIO & HMK Consulting” shpk :
  • Nga shqyrtimi i dokumentacionit ne sistemin elektronik rezulton se operatori ekonomik nuk ka paraqitur ne sistemin elektronik app.gov.al kriterin e vecante me nr. 2.1.a “Ofertuesi duhet te dorezoje : “Formularin e Ofertes, sipas shtojces 1” te plotesuar dhe te sakte.
  • Nga shqyrtimi i dokumentacionit ne sistemin elektronik rezulton se operatori ekonomik nuk ka paraqitur ne sistemin elektronik app.gov.al kriterin e vecante me nr. 1. “Ofertuesi duhet te dorezoje: b) Deklaratat per paraqitje oferte te pavarur, sipas shtojces 1/1 te plotesuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.21 - Dt.27-05-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data