Open Procurement Albania

‘Sistemim-asfaltim i rrugės sė Kishės, “Rroli” dhe rrugės lidhėse, Dukagjin i Ri, Nj.A.Thumanė, Krujė’’

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Krujė
Institucioni Prokurues Bashkia Kruje
Objekti i Tenderit ‘Sistemim-asfaltim i rrugės sė Kishės, “Rroli” dhe rrugės lidhėse, Dukagjin i Ri, Nj.A.Thumanė, Krujė’’
Nr. Reference REF-17918-04-12-2019
Vlera / Fondi Limit 8 981 315,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-04-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 25-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 25-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues MURATI SHPK
BAMI SHPK
VLLAZNIA NDERTIM I.S SHPK
ALESIO 2014 SHPK
SARK SHPK
SHAMO KONSTRUKSION SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Bami SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 6,558,842.00 
  Data e shpalljes sė fituesit 10-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 7870610.4
  Data e lidhjes sė kontratės 21-05-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 28 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Ėshtė skualifikuar ofertuesi i mėposhtėm:

  1. “MURATI” SH.P.K:
  Subjekti Murati shpk rezulton te kete detyrime vendore te pa shlyera ndaj bashkise Kruje me vleren 20,834.00 leke dhe si rrjedhoje pika 2.1 e DST konsiderohet e papermbushur nga subjekti ofertues.

  2. “SARK” SH.P.K:
  Subjekti Sark shpk rezulton te kete detyrime vendore te pa shlyera ndaj bashkise Kruje me vleren 20,832.00 leke dhe si rrjedhoje pika 2.1 e DST konsiderohet e papermbushur nga subjekti ofertues
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.21 - Dt.27-05-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data