Open Procurement Albania

Ndertim Lera ne Bularat Q= 400 m3, Bodrisht Q= 100m3 dhe Sotir Q= 100m3

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Dropull
Institucioni Prokurues Bashkia Dropull
Objekti i Tenderit Ndertim Lera ne Bularat Q= 400 m3, Bodrisht Q= 100m3 dhe Sotir Q= 100m3
Nr. Reference REF-22385-05-16-2019
Vlera / Fondi Limit 1 878 329,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 17-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 28-05-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 28-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues SAVRIKAL SHPK
KADIA SHPK
OREA SHPK
ILIRIA/D SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • OREA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 844 910,00
  Data e shpalljes sė fituesit 12-06-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2213892
  Data e lidhjes sė kontratės 14-06-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 60 dite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. SAVRIKAL:
  • Ne deklaraten e dates 27.05.2019 eshte deklaruar se detyrimet e tatimeve dhe te sigurimeve shoqerore jane ne proces -mareveshje me keste nga DRT Sarande dhe gjoba per sigurimet shoqerore eshte kundershtuar ne rruge gjyqesore.
  Ky ofertues rezulton me detyrime dhe gjoba te papaguar ndaj tatimeve dhe sigurimeve.

  2. KADIA:
  • Mungon listepagesa per muajt Mars,Prill 2019.
  • Ne shtojcen 1/1ne Deklarate per paraqitje oferte te pavarur ofertuesI nuk ka deklaruar(klikuar) nese oferta e tij eshte hartuar ne menyre te pavarur,pa u konsulltuar,pa komunikuar dhe pa bere mareveshje me asnje konkurent tjeter.(pika 6a ose 6b).Ne baze te pikes 2 te kesaj deklarate operatori skualifikohet.

  3. ILIRIA/ D:
  Ne shtojcen 1/1ne Deklarate per paraqitje oferte te pavarur ofertuesI nuk ka deklaruar(klikuar) nese oferta e tij eshte hartuar ne menyre te pavarur,pa u konsulltuar,pa komunikuar dhe pa bere mareveshje me asnje konkurent tjeter.(pika 6a ose 6b).Ne baze te pikes 2 te kesaj deklarate operatori skualifikohet.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.25 - Dt.24-06-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data