Open Procurement Albania

Rikualifikimi Urban i Sheshit Skėnderbej, Faza e II-tė.
Financuar nga Fondi i Zhvillimit tė Rajoneve

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues Bashkia Tiranė
Objekti i Tenderit Rikualifikimi Urban i Sheshit Skėnderbej, Faza e II-tė. 5. Burimi i financimit: vėnė nė dispozicion nga Komiteti pėr Zhvillimin e Rajoneve me Vendimin Nr. 45, datė 19.09.2016 “Pėr shpėrndarjen e financimit pėr projekte, Thirrja III e Grantit “Infrastruktura Vendore dhe Rajonale”, Programi “Zhvillimi i Infrastrukturės Vendore dhe Rajonale”, Shtylla I, pėr vitin 2016” si dhe nga buxheti i Bashkisė sė Tiranės, miratuar me VKB Nr. 75, datė 07.10.2016 “Pėr njė ndryshim nė Vendimin e Kėshillit Bashkiak tė Tiranės Nr. 58 datė 30.12.2015 “Pėr miratimin e programit buxhetor afat-mesėm 2016 – 2018 dhe detajimin e buxhetit tė Bashkisė sė Tiranės pėr vitin 2016” (i ndryshuar).
Nr. Reference REF-60976-12-02-2016
Vlera / Fondi Limit 979 884 648,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 05-12-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 27-12-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 27-12-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues FUSHA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FUSHA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 978878878.78
  Data e shpalljes sė fituesit 28-12-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1174654654.54
  Data e lidhjes sė kontratės 08-03-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Shpallja e Fituesit NR.2 - DT.16-01-2017
  Lidhja e Kontratės NR.10 - DT.13-03-2017
  Vendim i Komitetit tė Zhvillimit tė Rajonit nr. 30, datė 13.6.2016

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data