Open Procurement Albania

Blerje Automjeti zjarrėfikes, Bot Uji dhe Pajisje funksionale pėr efektivin zjarrfikės

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Vorė
Institucioni Prokurues Bashkia Vorė
Objekti i Tenderit Blerje Automjeti zjarrėfikes, Bot Uji dhe Pajisje funksionale pėr efektivin zjarrfikės
Nr. Reference REF-69894-03-01-2017
Vlera / Fondi Limit 7 083 333,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 01-03-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 13-03-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 13-03-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues SPARKLE 32 SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SPARKLE 32
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 7 050 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 13-03-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 8460000
  Data e lidhjes sė kontratės 27-03-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 15 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.12 - DT.27-03-2017
  Lidhja e Kontratės NR.13 - DT.03-04-2017

  Blerje Automjeti zjarrefikės, Bot Uji dhe Pajisje funksionale pėr efektivin zjarrfikės

  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Vorė
  Institucioni Prokurues Bashkia Vorė
  Objekti i Tenderit Blerje Automjeti zjarrefikės, Bot Uji dhe Pajisje funksionale pėr efektivin zjarrfikės
  Nr. Reference REF-67711-02-14-2017
  Vlera / Fondi Limit 7 083 333,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 15-02-2017
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 27-02-2017
  Data e mbajtjes sė tenderit 27-02-2017
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 15 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Kjo procedure Anullohet pėr arsye se nuk ėshtė kualifikuar asnjė oferte.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit NR.11 - DT.20-03-2017

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data