Open Procurement Albania

Lot.4 “Rikonstruksion i disa QSH- ve në qarqet Gjirokastër, Vlorë dhe Fier”

Autoritet Prokurues Ministria e Shëndetësisë
Institucion Kontraktues Ministria e Shëndetësisë
Objekti i Tenderit Lot.4 “Rikonstruksion i disa QSH- ve në qarqet Gjirokastër, Vlorë dhe Fier”
Nr. Reference REF-58732-03-26-2018
Vlera / Fondi Limit 59 788 548,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 27-03-2018
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 26-04-2018
Data e mbajtjes se tenderit 26-04-2018
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues SIRETA 2F SHPK & KUPA SHPK
LLAZO SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SIRETA 2F SHPK -KUPA SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 51 851 852,00
  Data e shpalljes se fituesit 04-06-2018
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 62 222 222,40
  Data e lidhjes se kontrates 22-06-2018
  Kohezgjatja e kontrates 4 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar :
  1) Shoqëria “LLAZO” Shpk
  Komisioni i Vlersimi të Ofertave konstaton se operatori ka paraqitur ofertë duke ju referuar një autoriteti kontraktor tjetër dhe duke mos paraqitur zërat e preventivit të kërkuar në dokumentat e tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SIRETA 2F SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SIRETA 2F SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SIRETA 2F SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SIRETA 2F SHPK viti 2019-2020

  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KUPA SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KUPA SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KUPA SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KUPA SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.27 - Dt.09-07-2018

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.