Open Procurement Albania

Summary results

No. of announced tenders Total limit fund of tenders (in ALL, without VAT) No. of tenders declared with winner (in ALL, without VAT) Total limit fund of tenders declared by winner (in ALL, without VAT) Awarded total value (in ALL, without VAT)
248 53,764,654,910 210 50,406,406,212 42,157,859,222

Tenders list

Tender object Estimated / Ceiling Value ALL without VAT Stage Procedure Awarded value
Mbikėqyrja punimesh pėr objekte tė financuara nga buxheti i shtetit pėr vitet 2018 – 2019 (Marrėveshje Kuadėr ).
Minikonkurs nr.2: Mbikqyrja e punimeve tė kryeranė objektin Ndėrtimi i stacionit tė pompimit, depos 50 m3 dhe rrjetit elektrik TU dhe TM pėr furnizimin e depos 2000 m3 tė lugut tė Dardhės, Sarandė .
450,608 Re-Proclaimed and Signed the Contract
Mbikėqyrja punimesh pėr objekte tė financuara nga buxheti i shtetit pėr vitet 2018 – 2019 (Marrėveshje Kuadėr ).
Minikonkurs nr.1: Mbikqyrja e punimeve tė kryera nė objektin: Rikonstruksioni i rrugėve tė brendėshme dhe rikualifikimi i hapėsirave publike tek zona e plazhit tek shkėmbit te Kavajės, Bashkia Durrės .
1,910,520 Re-Proclaimed and Signed the Contract
Mbikėqyrja punimesh pėr objekte tė financuara nga buxheti i shtetit pėr vitet 2018 – 2019 (Marrėveshje Kuadėr ).
Minikonkurs nr.3: Mbikqyrja e punimeve tė kryera nė objektin Rruga Qendėr Gosė – Hekurudha – Gosė e Madhe, Bashkia Rrogozhinė .
608,870 Re-Proclaimed and Signed the Contract
Bazaar cobble stone roads rehabilitation in Gjirokastra.
Rehabilitimi i infrastruktures dhe restaurimi i kalldremeve, ne pazarin e Gjirokastres
Announced the Winner 114,815,228
Construction of road Laskos Bridge - Qeparo and Laskos Bridge – Kuē connection road, in Himarė Region.
Ndėrtimi i rrugės Ura e Laskos - Ura e Qeparos dhe Laskos - rruga lidhėse Kuē, nė Himarė.
Announced the Winner
Construction of the tourism centers Valbone.
Ndėrtimi i qendrave tė turizmit Valbone.
Announced the Winner 69,449,899
Mbikėqyrja punimesh pėr objekte tė financuara nga buxheti i shtetit pėr vitet 2018 – 2019 (Marrėveshje Kuadėr ). 41,666,667 Re-Proclaimed and Announced the Winner
Rruga Qendėr Gose – Hekurudha - Gose e Madhe, Bashkia Rrogozhinė. 79,997,650 Signed the Contract 43,490,748
Ndėrtimi i stacionit tė pompave pėr furnizimin e depos 2000 m3 tė Lugut tė Dardhės, Sarandė. 23,024,450 Signed the Contract 17,331,090
Rikonstruksioni i rrugėve tė brendshme dhe rikualifikimi i hapėsirave publike tek zona e plazhit tek Shkėmbi i Kavajės, Bashkia Durrės. 372,584,260 Signed the Contract 228,121,762
Primary Data Collection, Development of Mid-Term and End Follow up Surveys, Assessment of PDO findings achievement in the framework of PIUTD. Announced the Winner 84,672 Euro
Vazhdimi i Shėtitores se Vlorės – Segmenti jugor nga Fusha e Sportit deri tė Tuneli. 199,079,827 Cancelled Procurement
Site Management, Interpretive, and Visitor Experience Plans for Zvėrnec – Narta & Bėnja Thermal Waters touristic sites , consulting services Announced the Winner 9,776,780
Riveshje me asfalt e rrugės kryqėzimi Shėngjin - Qyteti Shėngjin - Porti Ushtarak. 58,147,418 Signed the Contract 37,169,610
Rikonstruksion i sheshit tė Shirokės. 358,551,112 Signed the Contract 257,506,628
Municipalities of Berati and Pėrmeti -Concept, Detail Designs and Supervision for Integrated Urban Upgrading.
Sherbime Konsulence per konceptimi, projektimi dhe mbikqyrja e projekteve per permiresimin urban te Berat – Permetit
Announced the Winner 117,853,940
Rikonstruksion bulevardi i Vlorės. 1,059,902,274 Signed the Contract 999,999,932
Urban Requalification Works in Himara Municipality, Second Phase.
Rikualifikim Urban nė Bashkinė e Himarės, faza e dytė.
Announced the Winner 99,328,299
Kolaudimi i punimeve pėr objektet e financuar nga buxheti i shtetit. 7,816,560 Announced the Winner
Konsulencė pėr pėrgatitjen e projekteve teknike tė rrugėve tė pėrfshira nė vitin e parė tė financimit nė kuadėr tė programit tė ri tė Bankės Botėrore dhe nga donatorė tė tjerė. 125,000,000 Announced the Winner
Reconstruction of Ulza’s road, Mat.
Rindėrtimi i rrugės sė Ulzės, Mat.
Announced the Winner 215,624,812
Rikonstruksion i rrugės se Velipojės segmenti Harku i Berdices - Baks Lot. 1. 981,691,000 Signed the Contract 637,408,152
Rikonstruksion i rruges se Velipojes segmenti Harku i Berdices - Baks - Lot. 2. 703,408,000 Signed the Contract 550,093,288
Ndėrtim Asfaltim i rrugės Cėrrik – Belsh – Dragot –Kuēove – Ure Vajgurore (Segmenti Cėrrik - Belsh - Grekan). 1,199,415,000 Signed the Contract 743,653,778
Rikonstruksioni rruges "Ura e Ēorumit - Zhabiak - Ura e Ēepanit". 261,111,695 Signed the Contract 181,682,963
Ndertim Asfaltim i rruges Cerrik – Belsh – Dragot – Kucove – Ure Vajgurore. 1,041,230,892 Signed the Contract 689,987,164
"Rikonstruksion i rruges se Velipojes segmenti Harku i Berdices - Baks Lot. 3. 886,349,000 Signed the Contract 726,804,422
Hartimi i Projektit tė zbatimit pėr rehabilitimin e Parkut tė Vaqarrit. 11,140,549 Cancelled Procurement
Rikonstruksioni i rruges Fushe Kruje - Thumane. 741,333,333 Signed the Contract 538,226,327
Rikonstruksioni i rruges Lalez - Bize - Draē. 206,371,000 Signed the Contract 125,000,000

Privacy Policy

Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data