Open Procurement Albania

Summary results

No. of announced tenders Total limit fund of tenders (in ALL, without VAT) No. of tenders declared with winner (in ALL, without VAT) Total limit fund of tenders declared by winner (in ALL, without VAT) Awarded total value (in ALL, without VAT)
248 53,764,654,910 210 50,406,406,212 42,157,859,222

Tenders list

Tender object Estimated / Ceiling Value ALL without VAT Stage Procedure Awarded value
Mbikėqyrja e punimeve pėr objektet: Ndėrtimi i shėtitores. Kuz, tek Liqeni i Farkės, Tiranė , Rehabilitimi i kryqėzimit tė Shkozės, Tiranė: dhe Sistemim Asfaltim i rrugės nga Bashkia e Vlorės deri tek Spitali, Vlorė . 1,310,165 Signed the Contract 1,019,000
Rikonstruksioni i rrugės Ade – Frakull e vogėl. 68,035,938 Signed the Contract 37,033,164
Realizimi i punimeve tė rrugės se fshatit Goranxi, Komuna Dropull i Poshtėm. 47,333,333 Signed the Contract 31,740,500
Ndėrtim i urės nė fshatin Skuraj, faza I, (ndėrtimi i kėmbėve tė urės). 3,333,305 Signed the Contract 2,761,610
Mbikėqyrja e punimeve pėr objektet: Rikonstruksioni i rrugės Adė (karburanti)-Frakull e Vogėl, komuna Frakull, Rikonstruksioni i rrugės Levan-Shtyllas, komuna Levan dhe "Sistemim-Asfaltim i rrugės Toshkėz-Zhalizhan-Mazhaj,komuna Allkaj . 1,514,396 Signed the Contract 1,314,000
Mbikėqyrja e punimeve pėr objektet: Ndėrtimi i rrugėve nė qendėr tė fshatit Jorgucat , Rikonstruksion dhe asfaltimi i rrugės sė Fshatit Peshtan, Komuna Qendėr, Tepelenė dhe Rruga e fshatit Goranxi, Komuna Dropull i Sipėrm, Qarku Gjirokastėr . 968,144 Signed the Contract 789,515
Hartimi i Master Planit tė Zonės dhe Vizatimeve Arkitektonike (Projekt-Idesė Paraprake) pėr Parkun Sportiv Korēė. 9,127,000 Re-Proclaimed and Signed the Contract 8,999,500
Pėrgatitja e vizionit rajonal strategjik dhe projekteve urbane tė detajuara pėr pėrmirėsimin urban tė korridorit ekonomik Tiranė-Durrės, Durana Loti 1, Faza II. 9,126,000 Signed the Contract
Shėrbime projektime dhe mbikėqyrje punimesh pėr projekte tė financuara nga Fondi i Zhvillimit tė Rajoneve (FZHR). 20,833,333 Announced the Winner 16,400,000
Zgjerimi i rrugės hyrėse nė Pikėn Doganė Morinė, Kukės. 49,990,000 Signed the Contract 32,548,947
Ndėrtimi urės sė Lushės mbi lumin Drin i Zi, Komuna Arras. 62,142,000 Signed the Contract 59,708,135
Sistemim asfaltim i rrugės Toshkėz - Zhelizhan - Mazhaj. 81,848,000 Signed the Contract 48,418,990
Rikonstruksion dhe asfaltim i rrugės sė fshatit Peshtan, Komuna Qendėr Tepelenė. 20,823,000 Signed the Contract 13,216,950
Rehabilitimi i kryqėzimit tė Shkozės. 22,499,000 Signed the Contract 15,300,070
Mbikėqyrja e punimeve pėr ndėrtimin e rrugės: Ēermė Sektor-Tre Urat-Stravec-Gėrmenj i Madh, Tre Urat- Autostrada Rrogozhinė –Lushnje. 1,417,000 Signed the Contract 1,205,000
Shėrbimi i projektimit pėr rikonstruksionin dhe ndryshim destinacioni tė ish-laboratorit hidraulik nė Qendėr arti – Skena e re. 7,597,000 Re-Proclaimed and Signed the Contract 7,553,000
Rikonstruksion rruga hyrėse fshati Dardhė. 55,273,000 Signed the Contract 33,958,598
Sistemim dhe asfaltim i rrugės nga Bashkia e Vlorės deri tek Spitali, Vlorė. 75,000,000 Signed the Contract 49,047,500
Hartimi Master Planit tė Parkut tė Liqenit dhe 5 projekte pilot pėr 5 site, nė kuadrin e rehabilitimit tė Parkut tė Liqenit. 18,465,000 Signed the Contract 18,309,000
Shėrbimi i mbikėqyrjes sė punimeve nė objektin Lidhja e rrugės Transballkanike me superstradėn Fier – Lushnje. 2,169,000 Re-Proclaimed and Signed the Contract 2,057,000
Shėrbimi i mbikėqyrjes sė punimeve nė objektin Rikonstruksion i rrugės Porcelan – Kinostudio – Surrel". 1,582,400 Re-Proclaimed and Signed the Contract 1,520,000
Gjelbėrimi i parkut tė liqenit tė Tiranės (parku i ri) . 53,314,919 Signed the Contract 49,314,947
Pėrgatitja e vizionit rajonal strategjik dhe projektit urban tė detajuar pėr rajonin e Rivierės tė bregdetit tė Shqipėrisė, Lot III, faza II. 11,925,500 Signed the Contract
Gjelbėrimi i shėtitores se vijės bregdetare tė Vlorės.
86,520,776 Signed the Contract 86,520,776
Rikonstruksioni i Urės sė Manastirit, Zvėrnec, Vlorė. 1,249,071 Cancelled Procurement
Hartimi i Masterplanit tė Qytetit «Studenti»: shtimi i objekteve tė reja dhe rehabilitimi i rezidencave ekzistuese. Announced Procurement
Kėrkim nėpėrmjet Projektimit: Gjetja e mėnyrave pėr tė qenė elastik dhe tė ripėrtėritshėm ndaj fenomeneve natyrore. Vendi i Testimit: Ishulli i Osumit, Berat. Announced Procurement
Rivitalizimi i hapėsirės sė gjelbėrt urbane tė Lėndinės sė Lotėve , dhe propozimi i tematikės sė mėrgimit . Cancelled Procurement
Loti 1: Mbikqyrje punimesh pėr rikonstruksionin e rrugės Kamēisht – Ngurrėz e vogėl . 309,694 Re-Proclaimed and Cancelled
Loti 1: Mbikqyrje punimesh pėr rehabilitimin dhe sistemimin e sheshit ne qender te fshatit Asim Zeneli, Qender e Komunes Antigone.
Burimi i Financimit: Buxheti i Shtetit.
235,081 Re-Proclaimed and Cancelled

Privacy Policy

Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data