Open Procurement Albania

’’Rehabilitimi i fasades se pallatit te kryqezimi i rruges se Dibres me Unazen e Vogel’’

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

 • Anullimi i Tenderit dy ose mė shumė herė
 • Anullimi i Tenderit dy ose mė shumė herė

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues Bashkia Tirane
Objekti i Tenderit ’’Rehabilitimi i fasades se pallatit te kryqezimi i rruges se Dibres me Unazen e Vogel’’
Nr. Reference REF-17101-04-08-2019
Vlera / Fondi Limit 26 265 709,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 09-04-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 09-05-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 09-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues ELDA-VL
Bajrami N”shpk &“Meteo
B-93”shpk & “Avduli
INERTI
Everest”shpk & “Klajger Konstruksion”Shpk & “Alko Impex General Konstruksion
Sireta 2F” shpk & “Euro Alb
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Everestshpk - Klajger KonstruksionShpk - Alko Impex General Konstruksion
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 23 384 498,00
  Data e shpalljes sė fituesit 25-06-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 29512197
  Data e lidhjes sė kontratės 28-06-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 4 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar Operatorėt Ekonomik tė mėposhtėm:

  1. Operatori Ekonomik “ELDA-VL” shpk :
  Pas hapjes sė ofertave, Komisioni i Vlerėsimit tė Ofertave konstatoi se shoqėria “ELDA-VL” shpk nuk ka paraqitur nė sistemin elektronik ofertėn ekonomike dhe dokumentacionin e plotė ligjor e teknik tė kėrkuar nė Shtojcėn 12, tė dokumenteve tė tenderit pėr kėtė procedurė.
  2 Bashkimi i Operatorėve Ekonomik “Bajrami N”shpk &“Meteo”shpk Bashkimi i Operatorėve Ekonomik “Bajrami N” shpk &“Meteo”shpk, nuk plotėsojnė pikėn 3 dhe 3.1 pėr Kapacitetin ekonomik dhe financiar tė DST, pasi OE “Bajrami N”shpk, nuk ka paraqitur nė SPE, vėrtetimin pėr shlyerjen e taksave vendore tė parashikuara nga Pushteti Vendor pėr vitin 2019.
  OE “Meteo”shpk, nuk ka paraqitur nė SPE, vėrtetimin pėr shlyerjen e taksave vendore tė parashikuara nga Pushteti Vendor pėr vitin 2019. Bashkimi i Operatorėve Ekonomik “Bajrami N”shpk &“Meteo”shpk, e kanė patur detyrim tė paraqisnin Vėrtetim pėr shlyerjen e taksave vendore tė parashikuara nga Pushteti Vendor pėr vitin 2019, deri nė datėn e zhvillimit tė tenderit, sipas legjislacionit nė fuqi.
  3. Bashkimi i Operatorėve Ekonomik “B-93”shpk & “Avduli”shpk:
  Komisioni i Vlerėsimit tė Ofertave konstatoi se:
  -Bashkimi i Operatorėve Ekonomik “B-93”shpk & “Avduli”shpk nuk plotėsojne pikėn 15 tė Kapacitetit Teknik tė DST: “Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion apo mund ti vihen nė dispozicion operatorit ekonomik, qė nevojiten pėr ekzekutimin e kontratės (Shtojca 10)”, pasi BOE ka deklaruar (1) Autovinc me targa FR 9664 C ku pas verifikimit te dokumentacionit rezulton se nuk disponon certifikate per transport mallrash.
  -Bashkimi i Operatorėve Ekonomik “B-93”shpk & “Avduli”shpk nuk plotėson pikėn 15 tė Kapacitetit Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: “Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion apo mund ti vihen nė dispozicion operatorit ekonomik, qė nevojiten pėr ekzekutimin e kontratė (Shtojca 10), pika a, pasi Autobetonieret e vena ne dispozicion nga OE B-93, janė tė parregullta. Operatori ekonomik ka paraqitur dokumentacionin lidhur me kėto mjete por nuk ka paraqitur ēertifikatė tė rregullt pėr transport mallrash pėr tė tretė dhe me qera brenda vendit lidhur me kėtė mjetet. Ēertifikatat e paraqitura nga operatori ekonomik lidhur me mjetet ėshtė ēertifikatė ku citohet “VETEM PER LLOGARI TE VET” pra tė qeradhėnėsit, sa mė sipėr paraqitja e dokumentacionit lidhur me mjetin do tė konsiderohet e paplotė pėr rrjedhojė e pasaktė.
  -Bashkimi i Operatorėve Ekonomik “B-93”shpk & “Avduli”shpk nuk plotėson pikėn 15 tė Kapacitetit Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: “Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion apo mund ti vihen nė dispozicion operatorit ekonomik, qė nevojiten pėr ekzekutimin e kontratė (Shtojca 10), pika a), pasi OE “B-93” shpk, ka paraqitur Autopompė betoni Operatori ekonomik ka paraqitur dokumentacionin lidhur me kėtė mjet, por nuk ka paraqitur ēertifikatė tė rregullt pėr transport mallrash pėr tė tretė dhe me qera brenda vendit. Ēertifikata e paraqitura nga operatori ekonomik lidhur me mjetin ėshtė ēertifikatė ku citohet “VETEM PER LLOGARI TE VET” pra tė qeradhėnėsit, sa mė sipėr paraqitja e dokumentacionit lidhur me mjetin, do tė konsiderohet e paplotė pėr rrjedhojė e pasaktė.
  5. Operatori Ekonomik “INERTI” shpk
  -Operatori Ekonomik “INERTI” shpk, nuk plotėson pikėn 15 tė Kapacitetit Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: “Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion apo mund ti vihen nė dispozicion operatorit ekonomik, qė nevojiten pėr ekzekutimin e kontratė (Shtojca 10), pika a), pasi OE “INERTI” shpk, ka paraqitur mjetin, Autobot uji. Operatori ekonomik ka paraqitur dokumentacionin lidhur me kėtė mjet, por nuk ka paraqitur ēertifikatė tė rregullt pėr transport mallrash pėr tė tretė dhe me qera brenda vendit. Ēertifikata e paraqitura nga operatori ekonomik lidhur me mjetin ėshtė ēertifikatė ku citohet “VETEM PER LLOGARI TE VET” pra tė qeradhėnėsit, sa mė sipėr paraqitja e dokumentacionit lidhur me mjetin, do tė konsiderohet e paplotė pėr rrjedhojė e pasaktė.
  -Operatori Ekonomik “INERTI” shpk, nuk plotėson pikėn 15 tė Kapacitetit Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit: “Dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion apo mund ti vihen nė dispozicion operatorit ekonomik, qė nevojiten pėr ekzekutimin e kontratė (Shtojca 10), Kamion vetėshkarkues kapaciteti mbajtės minimum 10 ( dhjete) ton dhe maksimumi 15 (pesembedhjete) ton per secilin kamion (gjithsej 2 copė). OE ka paqitur nė SPE dy kamiona. Asnjė nga kamionėt e paraqitur nuk plotėson pikėn 15 tė Kapacitetit Teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderit, pėr Kamion vetėshkarkues kapaciteti mbajtės minimum 10 ( dhjete) ton dhe maksimumi 15 (pesembedhjete) ton per secilin kamion (gjithsej 2 copė).
  Operatori Ekonomik nė pėrmbushje tė kriterit tė mėsipėrm nuk ka paraqitur asnjė kamion me kapacitetin mbajtės tė kėrkuar nga AK nė dokumentat standarte te tenderit. OE pjesėmarrės nė kėtė procedurė me anė tė njė deklarate tė paqitur nė SPE, pranon se tonazhi i dy mjeteve tė paraqitura, nuk janė sipas kėrkesave tė DST.
  Bashkimi i Operatorėve Ekonomik “Sireta 2F” shpk & “Euro Alb” shpk, nuk plotėsojnė pikėn 2 te DST.
  Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė “Sireta 2F” shpk & “Euro Alb” shpk, ka paraqitur nė SPE kontratėn pėr Bashkimin e Pėrkohshėm tė Shoqėrive nr.3904 rep dhe 2735 kol datė 29.05.2019. Nė nenin 4, “Pjesėmarrja”, ndėr tė tjera thuhet: --Shoqeria "EURO-ALB" shpk, dote kontribuoje ne masen 6.77 % ne kete pjesemarrje duke marre persiper te realizoje keta zera punimesh : A-1 punime prishje dhe montimi dhe ngritje kantieri(te gjithe zerat e punimeve qe perfshihen nen te).
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.27 - Dt.08-07-2019
  Projekti

  Rehabilitimi i fasades se pallatit te kryqezimi i rruges se Dibres me Unazen e Vogel

  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
  Institucioni Prokurues Bashkia Tirane
  Objekti i Tenderit Rehabilitimi i fasades se pallatit te kryqezimi i rruges se Dibres me Unazen e Vogel
  Nr. Reference REF-05098-01-25-2019
  Vlera / Fondi Limit 26 265 709,00
  Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Rishpallje e Anuluar
  Data e Njoftimit tė Tenderit 28-01-2019
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 27-02-2019
  Data e mbajtjes sė tenderit 27-02-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 4 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Pėr shkak tė njė lapsusi procedurial tė kryer gjatė ngarkimit nė SPE, tė shtojcės pėr shtyrjen e afatit tė hapjes sė ofertave, duke qenė se sistemi nuk e ofronte, opsionin teknik pėr ta ringarkuar edhe njėherė dokumentacionin sipėr cituar. Ndodhur nė kėto kushte AK, vendosi anullimin e kėsaj proēedure prokurimi.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.14 - Dt.08-04-2019
  Projekti

  Rehabilitimi i fasades se pallatit te kryqezimi i rruges se Dibres me Unazen e Vogel

  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
  Institucioni Prokurues Bashkia Tirane
  Objekti i Tenderit Rehabilitimi i fasades se pallatit te kryqezimi i rruges se Dibres me Unazen e Vogel.

  Burimi i financimit: Tė ardhurat e Bashkisė sė Tiranės vėnė nė dispozicion nga tė ardhurat e Bashkisė sė Tiranės nė mbėshtetje tė VKB Nr. nr.115 datė 27.09.2018, “Pėr disa ndryshime nė Vendimin e Kėshillit tė Bashkisė Nr. 132, datė 21.12.2017, pėr “Miratimin e Programit buxhetor afatmesėm 2018 – 2020 dhe detajimin e buxhetit tė Bashkisė sė Tiranės pėr vitin 2018 (i ndryshuar), me objekt ’’Rehabilitimi i fasades se pallatit te kryqezimi i rruges se Dibres me Unazen e Vogel’’.
  Nr. Reference REF-93564-11-09-2018
  Vlera / Fondi Limit 26 265 709,00
  Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 12-11-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-12-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 12-12-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues BE-IS SHPK
  Eurondertimi 2000 SHPK
  Kevin Konstruksion SHPK
  ELDA-VL SHPK
  Senka SHPK
  Sireta -2F SHPK
  Agri-CONSTRUCTION SHPK
  Everest SHPK & Klajger Konstruksion SHPK
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • EVEREST SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 25 472 674,00
  Data e shpalljes sė fituesit 27-12-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 4 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikur ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Operatori Ekonomik ““BE IS” SHPK:
  • Operatori Ekonomik, nuk plotėson Kriteret e Vecanta pėr Kualifikim, Kapaciteti Teknik (shtojca 10).
  • Dokumentacioni i paraqitur ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik duke mos paraqitur mjetet nė mėnyrėn e kėrkuar nė dokumentat standarte tė tenderit tė kėrkuar nga AK.

  2. Operatorit Ekonomik “Eurondertimi 2000 ”SHPK:
  • Operatori Ekonomik, nuk plotėson Kriteret e Vecanta pėr Kualifikim, Kapaciteti Teknik (shtojca 10).
  • Operatori ekonomik nuk ka pėrmbushur Kriteret e Vecanta pėr Kualifikim/ Kapaciteti teknik, pika 7: Operatori ekonomik nuk ka paraqitur nė sistemin elektronik tė APP-sė, 2 (dy) punonjės manovratorė tė mjeteve tė rėnda nga te cilet tė jenė dy automakiniste, tė kėrkuar nga AK.

  3. Operatori Ekonomik “Kevin Konstruksion ” SHPK :
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.

  4. Operatori Ekonomik “Sireta -2F” SHPK :
  Operatori Ekonomik, nuk plotėson Kriteret e Vecanta pėr Kualifikim, Kapaciteti Teknik (shtojca 10).

  5. Operatori Ekonomik “Agri-CONSTRUCTION” SHPK:
  Operatori Ekonomik, nuk plotėson Kriteret e Vecanta pėr Kualifikim, Kapaciteti Teknik (shtojca 10).

  6.Operatori Ekonomik “ELDA-VL” SHPK :

  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.
  Arsyeja e Anulimit Operatorit Ekonomik te shpallur fitues ju dėrgua njoftimi pėr lidhjen e kontratės mė datė 27.12.2018. Operatori Ekonomik i shpallur fitues, nuk Ju pėrgjigj kėrkesės sė Autoritetit Kontraktor dhe nuk solli dokumentacionin perkates per lidhjen e kontrates.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.03 - Dt.21-01-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data